Lasīšanas jautājumi – bērnu grāmatu jaunumi

2
Lasīšanas jautājumi – bērnu grāmatu jaunumi

Laipni lūdzam šīs nedēļas apskatā par bērnu grāmatu pasaulē notiekošo. Reālā dzīve šonedēļ man drīzāk ir traucējusi lasīšanai, tāpēc atvainojos, ja esmu palaidis garām kaut ko svarīgu. Mana nedēļas nogale tiks pavadīta, lai panāktu to, bet es ceru, ka šonedēļ atlasītās saites jums noderēs.

Ko es lasu…

Ģimenes dzīve šonedēļ ir bijusi ārkārtīgi rosīga, tāpēc lasīšana drīzāk ir aizgājusi otrajā plānā. Tomēr ceturtdien tika publicēts Endija Šeperda un Sāras Oglivijas “Ultimate Guide to Growing Dragons”, un man ļoti patīk atkal satikt Tomasu. Šī lieliskā sērija, kas paredzēta jauniem lasītājiem no 7 gadu vecuma, jaunākā daļa ir nedaudz atšķirīga, jo tajā ir gudrs stāstījuma daiļliteratūras un informācijas sajaukums. Tas darbojas labi, un pazīstamais humors ir maigs un laipns. Lai gan esmu tikai pusē, domāju, ka tas būs apsveicams un populārs sērijas papildinājums.

Pasaules bērnu apgaismojuma mēneša svinību ietvaros tiku uzaicināts dalīties ar tulkotām attēlu grāmatām, kuras man īpaši patika. Es izvēlējos grāmatas lasīšanai empātijas labad, jo tas ir kaut kas tāds, ko, manuprāt, laba attēlu grāmata var tik labi nodot. Jūs varat uzzināt vairāk par trim manis atlasītajām bilžu grāmatām šeit.

Ziņas, raksti un resursi…

Kad lūdzām karalieni uz tēju ar Padingtonu, notika kaut kas maģisks – visskaistākās atvadas – starp daudzajiem pēdējo desmit dienu laikā publicētajiem rakstiem par karalieni šis godalgotā bērnu autora Frenka Kotrela Boisa raksts ir diezgan īpašs.

Maikls Rozens: Lasīšana priekam: kā un kāpēc tā ļauj bērniem labāk mācīties skolā? Ko mēs varam darīt, lai to veicinātu? Kādi radoši atbildes un interpretācijas veidi palīdz arī šajā jautājumā? – šis ir lielisks Maikla Rozena raksts, kuru pagājušajā nedēļas nogalē, iespējams, palaidāt garām, un kurā apskatīti daudzi svarīgi lasīšanas aspekti un to, kā tā ietekmē un ietekmē bērnu attīstību un izpratni. Esmu to saglabājis, lai atsauktos uz to nākotnē, jo tas man lika daudz pārdomāt.

Tiešsaistes vakars ar Tomu Palmeru sarunā ar doktori Eimiju Viljamsu, stāstot par savu satriecošo jauno grāmatu “Pretoties” – Trešdien, 2022. gada 21. septembrī, no plkst. 17.00–20.00 Barnet Libraries rīkos šo pasākumu, kurā ietilpst jautājumu un atbilžu sesija ar balvu par labāko jautājumu. Vecuma norādes 9 gadi+, pusaudži un pieaugušie.

Pirts bērnu literatūras festivālsl – rakstīšanas laikā vēl ir pieejamas biļetes uz dažiem šī festivāla pasākumiem, kas notiek no 24. septembra līdz 2. oktobrim. Pilna programma un rezervācijas informācija ir pieejama, izmantojot iepriekš norādīto saiti, un sarakstā ietilpst Maikls Rozens, Kristofers Edžs, Kirans Milvuds Hārgreivs, Serija Bērnela, Patriss Lorenss un Juno Dosons.

Uz papīra iesieta žurnāla 2022. gada rudens izdevums – šo žurnālu var bez maksas lejupielādēt, izmantojot iepriekš norādīto saiti, un tajā ir rakstīšanas ieteikumi, autoru intervijas un grāmatu apskati. Žurnāls darbojas jau divus gadus, un to vada brīvprātīgie, taču, ja vēlaties atbalstīt PaperBound un viņu darbu, varat palīdzēt pērkot virtuālo grāmatu.

Grāmatas tēmām: Bērnu grāmatas: 10, kuras jūs, iespējams, palaidāt garām – Tā kā katru mēnesi tiek izdots tik daudz jaunu bērnu grāmatu, uzmanības centrā bieži vien ir tikai daži galvenie nosaukumi. Alison Leach no Books for Topics un viņas pārskatīšanas panelis ir izcēluši dažas izcilās pēdējo mēnešu laikā publicētās grāmatas, kuras, iespējams, ir pagājušas garām, taču ir pelnījušas, ka tās nedrīkst palaist garām.

Klausa Fludža balvas ieguvējs 2022. gadā – trešdien notika šīs balvas par aizraujošāko un perspektīvāko bērnu bilžu grāmatu ilustrācijas jaunpienācēju apbalvošanas ceremonija. Džozefs Namara Hollis ir ieguvis šī gada balvu par savu grāmatu Pjēra jaunie mati (Tate Publishing) par lāci, kurš ir apsēsts ar labu izskatu, bet arī izmisīgi vēlas parādīt pasaulei savu skrituļslidošanas spēju. Pilna informācija par balvu, ceremoniju un citām jaukajām grāmatām, kas iekļautas sarakstā, ir pieejama oficiālajā vietnē iepriekš.

Iedomājieties: vakars ar Džozefu Koelju – Ceturtdien, 6. oktobrī, (Valsts dzejas diena) 19.00–20.00 Otter-Barry Books Ltd & Just Imagine aicina uz vakaru kopā ar Džozefu Koelhoju, lai atzīmētu grāmatas The Boy Lost in the labirintā izdošanu. Džozefs, mūsu jaunais bērnu balvas laureāts, sarunāsies ar Nikiju Gemblu. Būs iespēja uzdot skatītāju jautājumus.

ZARO VEILS grāmatu atklāšana skolām kopā ar Dilliju — Nacionālā dzejas diena 2022 – Pievienojieties CLiPPA uzvarējušajam dzejniekam Zaro Veilam un Dilija kungam BEZMAKSAS, jautram pasākumam pirmdien, 3. oktobrī, 11:00–12:00 — ideāls veids, kā svinēt Nacionālo dzejas dienu sākumskolās. Kad dzejoļi krīt no debesīm, kas publicēti kopā ar Karalisko botānisko dārzu Kew, ir lieliski piemēroti bērniem no 7 gadu vecuma. Pasākums ietver iedvesmojošu tērzēšanu, PLUS interaktīvu klases dzejas aktivitāti ar Zaro un grāmatas lasījumus.

Nosy Crow uzsāks ASV uzņēmumu – Vairāk nekā desmit gadus pēc Londonas biroja atvēršanas Nosy Crow paplašinās savu klātbūtni ASV, 2023. gada pavasarī atklās Nosy Crow Inc. Jaunais uzņēmums publicēs pilnu žanru sarakstu, kas ir bijis Nosy Crow UK mugurkauls. no grāmatām zīdaiņiem līdz darbiem vidējās klases lasītājiem.

Grāmatas Keeps 2022. gada septembra izdevums Viens no maniem iecienītākajiem jaunākās informācijas avotiem par bērnu grāmatām. Šis jaunākais numurs ir pilns ar regulāriem izdevumiem, piemēram, Beyond the Secret Garden, Windows Into Illustration un šī mēneša Authorgraph, William Grill, kā arī daudz noderīgu atsauksmju. Jālasa!

Lasītprasmes strops: Lasīšanas kultūras attīstīšana priekam 2: Bērni kā lasītāji – Otrais šajā emuāru sērijā Literacy Hive, ko izstrādājusi Debija Tomasa, Atvērtās universitātes lasīšanas priekam lektore, uzsver, cik svarīgi ir attīstīt mūsu zināšanas par bērnu lasīšanas praksi. Noderīgs raksts gan skolotājiem, gan skolu bibliotekāriem.

Nikki Gamble: Auditorija ar Jonu Klasenu – Ja domājat abonēt šī gada semināru ciklu An Audience With…, lūk, kāds gardums jums. Džona Klasena pievienojās Nikki pagājušajā gadā, un viņa ir ievietojusi videoklipu vietnē YouTube. Ja tas izraisa jūsu apetīti, varat rezervēt šī gada sēriju līdz 30. septembrim.

Henlijas literatūras festivāla 2022. gada skolu programma – no pirmdienas, 3. oktobra līdz piektdienai, 7. oktobrim, šajā festivālā ir fantastisks pasākumu klāsts skolēniem vecumā no 4 līdz 16 gadiem, no dažiem Apvienotās Karalistes populārākajiem bērnu autoriem. Skolām tiek piedāvātas divas biļešu iespējas:
Tiešraides straumēšana: skatieties notikumu BEZ MAKSAS, tiešraidē straumējot tieši savās klasēs vai skolas zālē. Tas neietver grāmatu. Biļete klātienē: skatieties notikumu tiešraidē no Marquee, Kenton Theater vai Rātsnama Henlijas pie Temzas, katrai biļetei iekļaujot grāmatu. Rezervācija ir iespējama, izmantojot programmu, kuru varat lejupielādēt, izmantojot iepriekš norādīto saiti.

Visbeidzot, daži grāmatu apskati, kas šonedēļ iekrita acīs…

Mo O’Hara aģents Moose: Moose on a Mission, ilustrējis Džess Bredlijs – acīs iekrita šīs grāmatas vāks, kas izdots jūlijā, un šis skolas bibliotekāres Nikijas Klīvlendas sajūsminātais apskats man ir pārdevis šo humora un drosmes stāstu. Viņa saka, ka šī jaunākā grāmata ir daļa no “Ideāla sērija, lai sāktu savu grafisko romānu ceļojumu.” Tas izklausās tieši pamatskolas bibliotēkām.

Hameleona tētis, Debija Tomasa – īsāki romāni bērniem 4. un 5. klasē ir ļoti nepieciešami un svarīgi plašam lasītāju lokam, un šī grāmata izklausās ideāli piemērota šai auditorijai. Kad Konija saņem vēstuli no tēva, kuru viņa uzskatīja par mirušu, viņa vēlas noskaidrot, kāpēc viņš pirms astoņiem gadiem viņu pameta, sēžot lidostas kafejnīcā kopā ar savu mājdzīvnieku hameleonu. Recenzente Jo Tregenza savā noderīgajā recenzijā žurnālam Just Imagine uzsver veidu, kā šo grāmatu varētu izmantot skolās.

Pēdējais valis no Krisa Vika – patiesi izcils Džoannas Ovenas pārskats par LoveReading4Kids par šo jauno nosaukumu, kas paredzēts vidusskolas vecuma lasītājiem. “Krisa Vika filma “Pēdējais valis”, ko uzlādē izcila sižeta plānošana, jaunu ekokampaņu aizraušanās trīs paaudzēs un spēcīgs vides aicinājums uz darbību, ir uzmundrinošs, apburošs triumfs.

Ņemot laiku: tas ir ceļojums, nevis galamērķis, Carl Honore; ilustrēja Kevins un Kristena Haudeseli un Slow Down and Be Here Now, Laura Brand; ilustrējusi Freija Hartasa – brīnišķīgas Bena Herisa recenzijas par diviem jauniem ne-fiction nosaukumiem, ko publicējis Magic Cat. Abi šie ir piemēri tam, kā informatīvās grāmatas var būt daļa no lasīšanas ceļojuma izklaidei, kas arī mudina jaunos lasītājus piebremzēt, skatīties, apdomāt un baudīt.

Tas ir viss šai nedēļai. Es plānoju šajā nedēļas nogalē pabeigt grāmatu The Ultimate Guide to Growing Dragons, un man ir vilinošs bilžu grāmatu kaudze, ar kuru es ceru dalīties arī nākamajās dienās. Priecīgu lasīšanu!